Пересувні (мобільні) стелажі

Пересувні (мобільні) стелажі. Призначення

Мобільні (пересувні) стелажі можуть використовуватись як в складських приміщеннях будь-якого типу, так і на виробництві, в архівних або банківських організаціях, бібліотеках, офісних приміщеннях. Особливо актуальні такі системи при нестачі складських площ або при неможливості розширення площі зберігання. Пересувна стелажна система дає можливість значно заощадити корисну площу складу і забезпечити максимальну компактність зберігання, при цьому даючи можливість безперешкодного доступу до полиць або піддонів для обробки складованої продукції.

Конструкція пересувного стелажа складається з рухомої основи, на якій монтуються власне стелажі стандартної конструкції - найчастіше це поличкові, але можливе виконання в мобільній версії і палетних або консольних систем.

Принцип роботи мобільних стелажів досить простий і зручний: за допомогою обертової рукоятки приводиться в дію механізм пересування секцій по рейкових направляючих, зрушуючи секції разом або розсовуючи їх, таким чином звільняючи доступ до полиць і в той же час забезпечуючи високу ефективність використання складських площ. При грамотному проектуванні і організації зберігання ефективність використання складського приміщення може досягати 70-90 відсотків від загальної площі. Конструкція має сталеву раму, система оснащена надійним захистом від перекидання і стопорним механізмом. Варіанти виготовлення і габарити пересувних стелажів можуть бути абсолютно різними - від стандартних, типових систем до повністю індивідуальних проектів із заданими параметрами жорсткості і вантажопідйомності. Всі комплектуючі мають емальоване порошково-полімерне або ж оцинковане покриття. Технічні характеристики всіх конструкційних елементів можуть варіюватися і безпосередньо залежать від передбачуваного навантаження.

Купити або замовити пересувні (мобільні) стелажі

При плануванні оснащення складу мобільними стелажами слід враховувати, що такі системи мають порівняно високі вимоги до якості і рівності підлоги. У разі необхідності для установки мобільних систем можуть застосовуватися спеціальні фальшполи, здатні компенсувати дефекти і нерівності підлоги на складі. Крім того, незважаючи на дещо вищу вартість, ніж звичайні палетні або поличкові стелажі, ця різниця часто нівелюється за рахунок економії простору і орендної плати за складські площі при максимально ефективному використанні.

Термін виготовлення і установки стелажів залежить від обсягу і конфігурації конструкції, а також готовності приміщення (підлоги). Мобільні стелажі з технічної точки зору - досить складна система з великим, в порівнянні зі стандартними стелажами, набором конструкційних елементів, отже і монтаж конструкції займає більше часу.